Artykuły partnerów

Skorzystaj z usług lekarza online

lekarz
źródło: dostarczone przez autora tekstu

Przychodnie są coraz bardziej zatłoczone. Odnosi się to niestety nie tylko do publicznych instytucji, ale też do klinik prywatnych. Stąd też bierze się zapotrzebowanie na przeprowadzanie konsultacji za pośrednictwem internetu. Pacjenci coraz częściej sięgają po porady przeprowadzane za pomocą sieci.

Odmiany konsultacji przez internet

Coraz bardziej popularne są strony internetowe, które oferują konsultacje lekarskie online. W odpowiednich formularzach można opisywać swoje dolegliwości. W zależności od portalu odpowiedź pojawi się pod kilku dniach lub godzinach. Naturalnie korzystanie z tego typu usług nie zawsze jest darmowe. Niektóre portale za pojedynczą odpowiedź specjalisty żądają nawet trzydzieści złotych. Podobne usługi wprowadza coraz więcej klinik. Umożliwiają one kontakt z poszczególnymi lekarzami za pomocą platformy Skype. Pacjent nie traci czasu na dojazd i czekanie w kolejce. Po prostu łączy się z lekarzem i wyjaśnia na czym polegają jego dolegliwości. W skrajnych wypadkach możliwe jest również zbadanie akcji serca na odległość. Mowa tutaj jednak naturalnie o specjalnych przypadkach. Część pacjentów jest zbyt ciężko chora, by wychodzić z domu. Gdy mogą sobie pozwolić na elektroniczny stetoskop podłączany do USB, z porad kardiologa skorzystają we własnym salonie.

Wady i zalety konsultacji przez internet

Największą zaletą jest fakt, że dzięki usługom online z pomocy specjalistów korzystają obłożnie chorzy. W ich wypadku wychodzenie z domu bywa niezwykle problematyczne. Fakt, że mogą odbywać drobne konsultacje sprzed własnego komputera jest niezwykle budujący i pomocny. Konsultacje online mogą także przydać się każdemu, kto chwilowo przebywa za granicą. Korzystanie z opieki medycznej w krajach Europy Zachodniej bywa niezwykle problematyczne i kosztowne. Stąd też zasięgnięcie opinii przez formularz jest szansą na szybkie rozwiązanie wielu drobnych problemów. Część pacjentów ceni sobie także anonimowość. Ludzie swobodnie piszą online o wszystkich problemach intymnych, o których wstydziliby się opowiedzieć w gabinecie. Niekwestionowaną wadą tego typu konsultacji jest jednak brak dokładności. Często nie są one w stanie zastąpić badania na żywo.

 • Vanessa-98

  Od Grudnia 2016 mam bole w klatce piersiowej zazwyczaj po lewej stronie, zdaza sie ze rozchodzi na cala klatke. Bole zdazaja sie przy zmianie pozycji albo oddechu, mam tez dusznosci przy zwyklym chodzeniu klatka tez czuje sie ciezka i ciasna. Czasami objawy odchodza na kilka dni a potem znow powracaja.

  bylam u lekarza i mialam robione ekg ktore trwalo 1 minute, mialam tez badanie krwi ale wszystko w normie, niewiem co mam robic.
  czasami tez mam uczucie jak bym tracila rownowage, czasami czuje mrowienie szybko w pozycji siedzacaj w rekach lub nogach i czasem mam bole lewej reki.

 • mam na imię Sandra 24 lata czasami zdarza mi się w myślach rozmawiać bez imienną osobą a czasem w wyobraźni tworze scenki ze swoją ulubiony Richardem Marx czasami jak tak gadam to wygoda to tak cytuje to tak np zgarbimy to ta ,, nikt mi nie nakazuje wypowiada mojego imienia cały jestem samą i jestem swądom błagam was odpowiecie mi pilnie błaga błagam

 • Beata

  Witam,
  Jestem w 18 tygodniu ciąży. Mam 33 lata. Cierpię na infekcję pochwy wywołaną drożdżakami. Nie wiem na ile różni się pomoc medyczna w Polsce i w Anglii, ale tu gdzie mieszkam – Anglia, lekarze nie są w stanie absolutnie mi pomóc.
  Muszę dodać, że od 4 lat cierpę na egzemę, która była leczona przez lekarzy w zasadzie tylko sterydami i maściami produkowanymi fabrycznie od około 3 lat. Na egzemę cierpię w dalszym ciągu. W dniu kiedy dowiedziałam się o ciąży zrezygnowałam z silnych sterydów, bo stwierdziłam, że może mieć to wpływ na ciąże. Niestety po ok. 1.5 miesiąca egzema na tyle silnie się rozwinęła, że musiałam udać się do lekarza. Lekarz przepisał mi łagodną maśc sterydową: Eumovate oraz emulsję do kąpieli QV oraz maść QV, ale nie wyleczyło to zmian skórnych. Nadmieniam, że lista maści na moją egzemę i kremów steroidalnych, które stosowałam i które mi nie pomogły jest bardzo długa. Po miesiącu używania maści Eumovate zaatakowała mnie grzybica pochwy, jeśli może mieć to jakiekolwiek powiązanie.
  Od połowy stycznia 2016r występuje ostre swędzenie, żółte upławy, opuchnięcie warg sromowych, a także bóle podbrzusza. To że jest to grzybiczna infekcja (ang.fungi), wiem ponieważ miałam robiony wymaz. Od rozpoczęcia infekcji stosowałam maść Clotrimazole 1%, która zupełnie nie podziałała i po tygodniu lekarz przepisał mi następną maść: Daktarin, którą stosuję do dziś i która w żaden sposób mi nie pomogła oprócz załagodzenia swędzenia. To tyle jeśli chodzi o pomoc medyczną angielskich lekarzy. Nic innego nie mają oni do zaoferowania, a najprawdopodobniej żadne probiotyki nie są dostępne w angielskich aptekach. Lekarze rodzinni, bo ginekolog tu nie istnieje, chórem twierdzą, że to tyle co mogę zrobić dla mnie w okresie ciąży, czyli stosować miejscowe maści i zrezygnować z wkładek higienicznych. Także nie byli w stanie powiedzieć mi o jakiekolwiek diecie lub innych zabiegach, którę mogę robić dla własnej pomocy. Pomimo wielu moich konsultacji z lekarzami, nie dostałam żadnego innego leku, który nie zaszkodziłby ciąży i byłby w stanie mi pomóc. Twierdzą, że takiego nie ma.
  Rozpoczęłam więc samodzielne leczenie. W pierwszej kolejności postanowiłam zmóc się z egzemą, ponieważ maść steroidalna nie pomagała, a w moim poczuciu powiększała tylko obszar egzemy, jeśli przestałam ją stosować. Zakupiłam więc zioła: liść brzozy i przez 10 dni codziennie namaczałam się przez 20min w wodzie w esensji liścia brzozy. Egzema ustąpiła. W dniu dzisiejszym dalej występuje, ale obserwuje regularne jej cofanie. Od czasu do czasu zażywam kąpieli w : liściu brzozy, kłącz perzu i kwiatki bratka.
  Rozpoczęłam także próbę leczenia grzybicy pochwy. Poczynając od diety przeciwko grzybom w organizmie (cebula, czosnek, warzywa, owoce, rozdzielność posiłków pomiędzy mięsem a skrobiami, sok z cytrunu, zero cukru i dużo wody). Od tygodnia zażywam probiotyki: LaciBiosfemina doustnie oraz dopochwowo Feminalla Vagi C. Prawdopodobnie dlatego że Feminalla Vagi C jest na bakteryjne zakażenie pouchy, nie przynosi mi żadnego rezultatu. Te probiotyki są bezpieczne w czasie ciąży. Zakupiłam je w internecine. Także zakupiłam Lactovaginal dopochwowo, który chcę zacząć stosować po ukończeniu Feminalla Vagi C. Oprócz tego w dalszym ciągu stosuje maść Daktarin.
  Niestety dalej obserwuję ciężkie upławy i swędzenie. Także infekcja dalej trwa.
  Proszę o pomoc w wyleczeniu grzybicy pochwy wywołaną drożdżakami Candidia.
  Serdecznie dziękuję za odpowiedz,
  Beata