Artykuły partnerów

Cienkie włosy – jak zwiększyć ich objętość?

Cienkie włosy - jak zwiększyć ich objętość?
źródło: dostarczone przez autora tekstu

Cienkie, pozbawione objętości włosy to zmora wielu kobiet. Frustrują, irytują, nieustannie wystawiają naszą cierpliwość na próbę. Jednak można temu zaradzić. Jak zwiększyć objętość włosów i poprawić ich wygląd? Sprawdź… i na nowo ciesz się bujną fryzurą!

Fryzury dla cienkich włosów – stylizacja

Sprawdzony sposób na cienkie włosy? Profesjonaliści proponują, aby nie przesadzać ze stylizacją. Zalecają  odpowiedni dobór fryzury oraz profesjonalne cięcie, które optycznie zwiększy objętość włosów. W przypadku tych cienkich i delikatnych najczęściej poleca się fryzury krótkie bądź średniej długości (maksymalnie do ramion). Takie uczesania nadają miękkości i sprężystości. Długie, cienkie włosy wymagają natomiast cieniowania, czyli efektu rozbieżnej długości. Zwykle odradza się noszenie grzywek czy przedziałków, gdyż działają na niekorzyść, odbierając fryzurze resztki objętości. Jeśli cienkie włosy uparcie płatają figle, a ty zwyczajnie nie masz czasu, w skrajnych sytuacjach sprawdzi się tradycyjny kucyk. Objętości doda także codzienne rozdzielanie i zaczesywanie włosów na inną stronę. Pamiętaj – im bardziej potargane kosmyki, tym więcej lekkości zyskuje fryzura.

Fryzury dla cienkich włosów – koloryzacja

W celu poprawy wyglądu włosów cienkich warto pomyśleć o koloryzacji. Sprawdzą się tutaj refleksy (pasemka, balejaż) w odcieniu ciepłych blondów i jasnych brązów. Zdecydowanie należy unikać skrajnych barw – tj. platynowych blondów czy intensywnych czerni, ponieważ zbyt mocno kontrastują z naturalnym kolorytem skóry głowy.

Kosmetyki idealne dla cienkich włosów

W walce z niesfornymi, cienkimi włosami bardzo pomocne okazują się specjalistyczne kosmetyki. Szampony, pianki, lakiery, pudry oraz kuracje zagęszczające włosy. Warto wybierać produkty hipoalergiczne, o lekkiej konsystencji, pozbawione parabenów i sztucznych składników. Na szczególną uwagę zasługują profesjonalne kosmetyki do włosów wzbogacone cząsteczką Stemoxydine, które znajdziemy m.in. w ofercie znanej marki Vichy. Wśród gamy produktów Dercos Neogenic dostępne są szampon przywracający gęstość włosów oraz kuracja stymulująca wzrost nowych włosów.

Stosując produkty do pielęgnacji oraz stylizacji, należy jednak pamiętać, aby po każdym użyciu starannie zmyć je z włosów. Wszelkie pozostałości kosmetyków mogą dodatkowo obciążać pasma. Dlatego też odżywki nanoś jedynie na końcówki włosów, dzięki czemu wzmocnisz ich strukturę, jednocześnie zapobiegając efektowi przyklapnięcia.

Cienkie włosy – codzienna pielęgnacja

O cienkie włosy możesz zadbać w warunkach domowych. Zacznij od prawidłowego mycia głowy. Rób to na tyle często, na ile wymaga tego twój typ włosów. Stosuj w tym celu specjalistyczne kosmetyki – szampony i odżywki o lekkiej konsystencji. Podczas mycia staraj się masować skórę głowy opuszkami palców. Zabieg taki działa na włosy pobudzająco. Cienkie pasma tracą swoją elastyczność i objętość w momencie, gdy rezygnujemy z ich suszenia oraz czesania. Dlatego nie zasypiaj z mokrymi włosami i staraj się jak najrzadziej wychodzić z domu, jeśli pozostają wilgotne. Susz je, pochylając głowę do dołu. Do czesania używaj okrągłej szczotki, natomiast do modelowania wykorzystuj profesjonalne kosmetyki, suszarkę z dyfuzorem, grube wałki, a od czasu do czasu także prostownicę czy lokówkę. Podobne czynności uelastycznią włosy, uniosą je u nasady i nadadzą lekkości.

Cienkie włosy nie muszą więcej dezorganizować twojego codziennego funkcjonowania. Istnieją specjalistyczne kosmetyki oraz skuteczne triki, dzięki którym nieco przechytrzysz naturę. Przyklapnięte włosy odzyskają lekkość, a twoja fryzura będzie zachwycać objętością.

Więcej na temat pielęgnacji włosów oraz specjalistycznych kosmetyków dowiesz się ze strony: http://www.vichy.pl/produkty/strona-g%C5%82owna/h.aspx.