Artykuły partnerów

Czapka – Twój najlepszy sprzymierzeniec zimą

Wygląda na to, że zima zawitała na dobre, wraz ze wszystkimi swymi zaletami i niedogodnościami. Narzekamy, że jest zimno, a czekanie na przystanku nieźle daje w kość. Spójrzmy jednak prawdzie w oczy – czy robimy wszystko co się da, by było nam ciepło?

Z czapki rezygnujemy głównie przez względy estetyczne – a to włosy się źle ułożą, a to ciężko nam dobrać takie nakrycie głowy, które wyglądałoby jakoś sensownie. A jednak, dużym błędem jest pomijanie tej części garderoby, kiedy na zewnątrz panuje mróz.

Zimno?

Nic dziwnego! Aż 70% ciepła z organizmu ucieka przez głowę! Na nic nie zdadzą się cieplutkie rękawiczki, kiedy czapki brak. Jej założenie robi ogromną różnicę w odczuwanej temperaturze.

Zatoki.

Nie trudno się domyślić, że chronienie czoła przed chłodem może zapobiec nie tylko katarowi, ale i trudniejszym do wyleczenia schorzeniom, takim jak zapalenie zatok. Zaś nieleczone ostre zapalenie zatok może przejść w stan przewlekły, co będzie utrudniać życie przez czas dłuższy niż okres zimowy.

Na zdrowe włosy.

Kontakt z niską temperaturą jest szkodliwy zarówno dla mieszków włosowych – może więc spowodować wypadanie włosów, jak i dla samej struktury włosa – staje się matowy i niezwykle kruchy. Tak więc argument, iż zakładanie czapki rujnuje naszą fryzurę został obalony – wręcz przeciwnie, nie zakładając jej, zaniedbujemy kondycję naszych włosów. Dodatkowo, zimą zapomnij o wychodzeniu z domu z wilgotnymi włosami – nie dość, że stają się one bardziej wrażliwe, dodatkowo narażasz się na przeziębienie.

Wybór czapki.

To też ważna kwestia – by nie tylko ładnie wyglądała i komponowała się z resztą stroju, ale i była komfortowa i ciepła. Zbyt ciasna czapka, uciskając głowę, utrudnia krążenie krwi. To dodatkowe obciążenie dla mieszków włosowych, może też spowodować ból głowy. Czapka musi również zakrywać uszy! Są one szczególnie narażone na przemarznięcie, a w skrajnych przypadkach – na odmrożenie.

Zamiast więc kolejny rok toczyć walkę przeciwko zakładaniu nakrycia głowy zimą, najlepszym wyjściem będzie uznanie jej licznych zalet i wyszperanie w sklepie takiej czapki, którą nosić będziemy z przyjemnością. W poszukiwaniach pomocna może okazać się strona oladi.pl – pełni ona funkcję internetowej galerii, gdzie znajdziecie szeroki asortyment, wiele marek i producentów. Możliwość porównania cen i dostęp do informacji na temat wybranych modeli z pewnością przyczyni się do udanego zakupu. I niech czapka będzie zimą Waszym najlepszym przyjacielem!

Zdjęcie dostarczone przez autora artykułu