Artykuły partnerów

Jak pozbyć się trądziku? Zobacz, jak pielęgnować twarz, by skutecznie rozprawić się z zaskórnikami!

twarz kobietyDla osób, które na co dzień zmagają się z trądzikiem, jest to mankament urody, który potrafi spędzać sen z powiek. Nie dość, że jest to problem stale nawracający, to ciężko jest go ukryć nawet pod kilkoma warstwami makijażu. Pozbywanie się trądziku oraz zaskórników jest procesem bardzo trudnym i długotrwałym – z jednej strony powinnyśmy skupić się na właściwej pielęgnacji skóry, z drugiej na dokładnym oczyszczaniu twarzy. Podpowiadamy, jak dbać o twarz i jakich preparatów używać, by twarz stała się gładka, promienna i pozbawiona niedoskonałości.

Trądzik trądzikowi nierówny

Można powiedzieć, że problem wyprysków na twarzy, to kwestia bardzo indywidualna – u jednych mogą być to pojedyncze zmiany na skórze, podczas gdy u innych trądzik może zajmować znaczną powierzchnię twarzy, a przy tym posiadać uciążliwy odczyn ropny. Trzeba zaznaczyć, że trądzik jest przede wszystkim chorobą skóry, która wymaga kontaktu z dermatologiem – szczególnie jeśli stan naszej skóry pogarsza się z tygodnia na tydzień. Bardzo często odpowiadają za to zaburzenia gospodarki hormonalnej, której unormowanie powinno odbywać się pod kontrolą lekarza. Do specjalisty należy też wybrać zawsze wtedy, gdy wszelkie domowe sposoby na trądzik okazują się nieskuteczne.

Pielęgnacja cery trądzikowej – łagodnie i bez ognia

Przy wyborze preparatów do pielęgnacji cery trądzikowej bardzo dużą uwagę należy zwrócić na skład kosmetyków – powinny one być zdecydowanie pozbawione alkoholu. Alkohol w kosmetykach powoduje nadmierne przesuszanie się skóry, a także zaburza pracę gruczołów łojowych, które w efekcie produkują więcej sebum i nasilają trądzik. Dla skóry trądzikowej znacznie bezpieczniejsze są takie składniki, jak cynk czy kwas salicylowy, które stanowią bezpieczny, a tym samym skuteczny sposób na pryszcze.

Oczyszczanie twarzy – podstawowy zabieg dla cery trądzikowej

Dokładne oczyszczanie skóry to zabieg, który osoby z cerą trądzikową powinny wykonywać dwa razy dziennie. Zarówno w ciągu dnia, jak i w nocy, na skórze zbierają się różne zanieczyszczenia, które stanowią idealne środowisko do rozwoju bakterii, a co za tym idzie zmian trądzikowych. Codzienne oczyszczanie twarzy można przeprowadzić w trzech lub w dwóch etapach:

  • w trzech etapach – najpierw należy oczyścić twarz przy pomocy wybranego żelu lub pianki do mycia twarzy, a następnie przemyć skórę bezalkoholowym tonikiem do twarzy. Mniej więcej dwa razy w tygodniu warto też przeprowadzić na skórze delikatny peeling złuszczający, który usunie martwe komórki naskórka, zwęży  rozszerzone pory i dogłębnie je oczyści.
  • w dwóch etapach – do oczyszczania twarzy przy cerze trądzikowej bardzo przydatne okazują się produkty, które spełniają kilka różnych funkcji i jednocześnie radzą sobie z różnymi problemami cery trądzikowej. Taki produkt możemy znaleźć w ofercie znanej marki Garnier. Produkt z serii Czysta Skóra 3w1 Żel myjący + peeling + maseczka na trądzik – dokładnie oczyszcza skórę, odblokowuje pory, a także zmniejsza efekt błyszczenia się skóry. Oczyszczanie skóry w tym przypadku również należy zakończyć stosując tonik do twarzy.

Nawilżanie cery tłustej i trądzikowej

To, że nasza skóra ma tendencje do przetłuszczania oraz wyprysków na twarzy, nie oznacza, że możemy całkowicie odpuścić sobie etap nawilżania skóry. Trzeba jednak zwrócić uwagę na to, by wybrany krem nawilżający miał właściwości matujące, które ograniczą nadmierną produkcję sebum przez gruczoły łojowe, a także zapobiegną błyszczeniu się skóry w ciągu dnia. Wybrany krem na dzień i na noc, należy aplikować na skórę po uprzednim usunięciu ze skóry wszelkich nieczystości – tylko w ten sposób skóra na twarzy będzie odpowiednio przygotowana na przyjęcie składników zawartych w kremie.

Więcej informacji oraz pełna oferta kosmetyków dla cery tłustej i trądzikowej, dostępna na stronie: http://www.garnier.pl/twarz/piekno/potrzeby/przeciw-niedoskonałościom

zdjęcie: dostarczone przez autora tekstu