Artykuły partnerów

Jaki podkład stosować latem?

Do sezonu wakacyjnego zostało już niewiele czasu. Jednak jeżeli jesteśmy fankami makijażu, to właśnie w upalnie dni powinniśmy szczególnie zadbać o swoją skórę. Obecnie na rynku znajduje się wiele produktów, jednak jaki należy wybrać, aby był najbardziej odpowiedni dla naszej skóry?

Jaki podkład stosować latem?
Źródło: zdjęcie dostarczone przez autora artykułu

Idealny produkt

Z pewnością obecnie na rynku możemy znaleźć wiele produktów, których przeznaczeniem jest nadanie odpowiedniego koloru naszej cerze i zakamuflowanie jej niedoskonałości. Jednak należy pamiętać, iż w sezonie wakacyjnym zazwyczaj nasza cera narażona jest na bezpośrednie działanie promieni słonecznych w dużej dawce. Ponadto, wysoka temperatura również nie sprzyja używaniu ciężkich podkładów. Z tego powodu na upalne, letnie dni, należy wybrać podkład lżejszy niż ten, którego używamy zimą lub jesienią.
Najlepszym rozwiązaniem w tym przypadku jest użycie podkładu naturalnego, który wchłania powstałe sebum podczas pocenia. Takim kosmetykiem jest z pewnością podkład mineralny, który jest wodoodporny i nie pozostawia zabrudzeń. Jednym z najchętniej wybieranych kosmetyków przez wiele kobiet jest podkład Vichy. Dzięki zawartości odpowiednich składników zapobiega powstawaniu zanieczyszczeń na naszej skórze, a jednocześnie nie zatyka porów. Tym samym nasza skóra pozostaje świeża i nic nie utrudnia jej oddychania. Jednocześnie nie przyczynia się do powstawania niechcianych zaskórników oraz co najważniejsze, posiada filtr mineralny 20 SPF.

Odpowiedni kolor

Jeżeli już zdecydowaliśmy się na odpowiedni produkt, który będzie korzystnie wpływał na naszą cerę podczas letnich upałów, warto zadbać o jego odpowiedni odcień. Niestety, wiele kobiet podczas doboru koloru podkładu popełnia ten sam błąd. Warto pamiętać, iż w drogerii jest sztuczne światło, które diametralnie różni się od światła dziennego. Z tego powodu, jeżeli to tylko możliwe, wybór odcienia naszego kosmetyku należy dokonywać w świetle dziennym. Ponadto, nie powinniśmy również testować koloru produktu na swoich dłoniach czy nadgarstkach. Niestety, również wiele kobiet stosuje taką technikę, a to jest kolejny, poważny błąd. Warto wiedzieć, iż kolor naszej skóry na rękach oraz na twarzy może się różnić. Często dzieje się tak między innymi dlatego, iż dłonie narażone są na kontakt z większą ilością substancji chemicznych. Dobierając odpowiedni kolor podkładu, warto wcześniej go przetestować bezpośrednio na twarzy. Jeżeli decydujemy się na wybór koloru, który będzie idealny na lato, można pozwolić sobie na kosmetyk, którego odcienie to głównie żółć oraz róż. Dzięki temu możemy delikatnie podkreślić swoją opaleniznę.