Artykuły partnerów

Pieluchy dla dorosłych – doskonałe rozwiązanie przy niepełnosprawności

Niepełnosprawność sprawia wiele problemów w życiu codziennym. Jednym z nich jest kłopot z samodzielnym wypróżnianiem się. W takim przypadku warto zastanowić się nad zakupem pieluch dla dorosłych, które stanowią spore ułatwienie.

Zalety majtek pieluchowych dla osób niepełnosprawnych

Pieluchy dla dorosłych to doskonałe rozwiązanie przy niepełnosprawności ruchowej. Sprawdzają się one szczególnie w przypadku, w którym chora osoba nie jest w stanie samodzielnie przemieszczać się do łazienki. W takich pieluchomajtkach stosowane są specjalne zapięcia, które pozwalają na ich zakładanie i zdejmowanie bez angażowania dużej siły. Pieluchy dla dorosłych zapina i rozpina się tuż przy miednicy, bez konieczności angażowania całych kończyn dolnych. Oprócz tego często stosowanym rozwiązaniem jest specjalny znacznik wilgotności. Reaguje on na pojawienie się moczu przez zmianę koloru. Dzięki temu nie trzeba sprawdzać, czy niepełnosprawna osoba stosująca takie pieluchy wypróżniła się, przez ich zdejmowanie. Ta funkcja szczególnie przydaje się przy braku możliwości bezpośredniego kontaktu z osobą, która wymaga opieki.

Pieluchy dla dorosłych a odciążenie opiekunów

Pieluchy przeznaczone dla osób niepełnosprawnych pozwalają na maksymalne odciążenie ich opiekunów. Dzięki nim nie trzeba pomagać takiej osobie w udaniu się do ubikacji i w asystowaniu przy wypróżnianiu się. Pieluchy zmienia się na leżąco, a przed taką operacją warto wyposażyć się dodatkowo w nawilżone chusteczki, które zapewnią utrzymanie czystości bez konieczności kąpieli całego ciała. Czas opiekunów osób niepełnosprawnych jest niezwykle cenny. Dzięki pieluchom możliwe jest oszczędzenie go oraz poświęcenie na inne czynności jak np. na wykonywanie pracy zawodowej, czy też pomoc osobie chorej w innych aspektach (tj. w przygotowaniu posiłku, praniu ubrań albo w sprzątaniu pomieszczenia).

Czym się kierować przy wyborze pieluch dla niepełnosprawnych?

Decydując się na zakup pieluch dla osób dorosłych, oprócz jak największej ilości ich funkcji dodatkowych, trzeba zwrócić jeszcze uwagę na rozmiar (określany w centymetrach w biodrach przez odpowiednie widełki) oraz na chłonność (podawaną zazwyczaj w kropelkach). W przypadku osób niepełnosprawnych chłonność pieluch powinna być jak największa. Takie osoby bardzo często nie są bowiem świadome tego, że się wypróżniły. Brak możliwości kontrolowania tego procesu sprawia, że to, co zostało wydalone z organizmu, pozostaje we wnętrzu pieluchy nawet przez kilka godzin, stąd też odpowiednia chłonność zapewnia bezpieczeństwo, zmniejszając w znaczny sposób ryzyko pojawienia się groźnych dla osłabionego organizmu infekcji.

Pieluchy dla dorosłych pozwalają na zwiększenie komfortu życia osób niepełnosprawnych. Łatwość korzystania z nich oraz zastosowane w nich specjalne funkcje pozwalają także na poprawę sytuacji ich opiekunów. Dokładne sprawdzenie podstawowych parametrów pieluch dla dorosłych przed ich zakupem pozwala na wybór optymalnego w konkretnym przypadku rozwiązania.

Zdjęcia dostarczone przez autora artykułu. Materiał zewnętrzny.