Artykuły partnerów

Pierwsza wizyta przed in vitro – jak się przygotować i czego się na niej spodziewać?

Jesteście zdecydowani na in vitro. To niełatwa decyzja i jednocześnie bardzo ważna. Jest spora szansa, że dzięki niej powitacie na świecie swoje maleństwo. Bardzo ważny jest wybór kliniki. Jest to tylko i wyłącznie wasza decyzja. Warto jednak wybrać tak, aby zainwestowane nadzieje i pieniądze dały jak najlepsze efekty. Z przeprowadzonych badań wynika, że skuteczność in vitro w Polsce to 37,3%. W klinikach InviMed w ciążę zachodzi 43% poddanych terapii kobiet. Dzięki placówkom zlokalizowanym na terenie całego kraju (Gdynia, Warszawa, Poznań, Wrocław, Katowice) na świat przyszło 7 tys. dzieci.

Jesteście zdecydowani na in vitro, wybraliście klinikę. Czas umówić się na wizytę i przygotować do pierwszej wizyty. Przed tym spotkaniem przede wszystkim nie należy się denerwować. Personel, który przeprowadzi badania jest do tego profesjonalnie przygotowany, a cały proces przebiegnie sprawnie i bez naruszenia godności osobistej.

Cykl zabiegów i badań trwa około miesiąca. Na pierwszą wizytę musicie sobie zarezerwować 40 minut. Tyle trwają wstępne badania hormonalne i cytologia u kobiety, sprawdzenie nasienia mężczyzny, a także wspólne badania genetyczne. Jest to wizyta podczas której koniecznie muszą być obecni oboje partnerzy. Przed pierwszym badaniem na 5 dni należy zrezygnować ze współżycia seksualnego. Jeśli wcześniej podejmowaliście już próby leczenia niepłodności w przeszłości, koniecznie zabierzcie ze sobą dokumentację medyczną. Dla rzetelnego przeprowadzenia procedury, niezbędne będą też dowody tożsamości.

Pierwsza wizyta rozpocznie się od przeprowadzenia wywiadu medycznego z parą. Później kobieta zostanie poddana badaniu fizykalnemu. Lekarz przeprowadzi też transwaginalne USG, które umożliwi ocenę stanu narządów rodnych i zleci serię badań (AMH, FSH, cytologia, TSH, prolaktyna, testosteron i estradiol). Mężczyzna otrzyma skierowanie na badanie nasienia.

Podczas każdej wizyty i konsultacji w klinikach InviMed przeprowadzana jest weryfikacja danych pacjentów, czyli sprawdzenie dowodów tożsamości. We wszystkich klinikach InviMed stosuje się też system potwierdzenia identyfikacji zwany „double checking”. Polega on na sprawdzeniu materiału biologicznego pacjentów przez dwie niezależne osoby, uczestniczące w jego przygotowaniu w poszczególnych fazach procedury. Daje to poczucie bezpieczeństwa oraz pewność, że zabiegi wykonywane są na najwyższym poziomie.

To pierwsza z kilku koniecznych wizyt w klinice sztucznego zapłodnienia. Przed wami jeszcze daleka droga na końcu której czeka upragniony cud – Wasze dziecko. Cały proces zapłodnienia został bardzo fachowo przedstawiony na infografice „In vitro bez tabu”.

In vitro bez tabu