Artykuły partnerów

Jak się zrelaksować w czasie przygotowań do świąt?

Święta to czas, który spędzamy w rodzinnym gronie – zrelaksowani, ciesząc się swoim towarzystwem. Niestety te miłe chwile, bardzo często poprzedzają stresujące przygotowania, począwszy od generalnych porządków, poprzez dekoracje mieszkania, a skończywszy na długich godzinach spędzonych w kuchni. Jak sprawić, by przygotowania do świąt, były tak przyjemne, jak same święta?

Planowanie czasu

Warto rozpocząć przygotowania do świąt możliwie jak najwcześniej. To pozwoli na zminimalizowanie stresu i czerpanie przyjemności ze zbliżającego się czasu. Koniec z martwieniem się, że do świąt kilka dni, a naszemu mieszkaniu daleko do idealnie posprzątanego. Dobrym pomysłem jest stworzenie planu sprzątania już w połowie listopada. Możemy rozpocząć od wysprzątania najbardziej czasochłonnych miejsc, a na sam koniec zostawić sobie takie drobne porządki, jak umycie podłogi, czy odkurzenie mieszkania. Planowanie pozwala uniknąć stresów i dobrze zagospodarować dostępnym czasem. Efekt? Nie zauważymy, nawet kiedy nasz dom będzie lśnił czystością, a my będziemy miały czas  zrelaksować się z dobrą książką.

Ustalenie priorytetów

Przedświąteczny stres bardzo często związany jest z presją, by wszystko było idealne: począwszy od sterylnego mieszkania po dania godne Master Chefa.  Najdrobniejsze błędy i potknięcia, tym samym traktujemy bardzo poważnie, co tylko nasila stres. W okresie przedświątecznym na przekór wszystkiemu szczególnie powinnyśmy skupić się na relaksie. Pomiędzy pracą, a obowiązkami domowymi warto znaleźć chwilę tylko dla siebie – może to być wieczór poświęcony lekturze, samotny spacer, czy aktywność fizyczna. Wybierzmy to, co najlepiej na nas działa.  W przypadku, gdy stres nie opuszcza nas nawet na chwilę, a każdy dzień, który zbliża nas do świąt wywołuje zdenerwowanie i lęki, warto sobie pomóc i sięgnąć po naturalne i skuteczne preparaty, takie jak Neurexan. Te dzięki swojemu  działaniu przywrócą nam spokój. Dobrze, gdy na świąteczne przygotowania możemy spojrzeć przychylnie, pamiętając o takich przyjemnościach, jak mile spędzony czas z rodziną, czy prezenty pod choinką.

Czas przyjemności

Stres odbiera nam przyjemność z każdej czynności, a przecież wiele działań podejmowanych przed świętami to coś, co naprawdę lubimy.  Dekorowanie domu, czy szukanie prezentów to te czynności, które większość z nas wymienia, jako te, na które czeka cały rok. Z niecierpliwości! Zresztą, okazuje się, że obdarowywanie innych cieszy nas bardziej, niż otrzymywanie prezentów. Nie warto dopuścić do sytuacji, w której chroniczny stres niszczy nam magię świąt.

Nie traktujmy przygotowań do świąt śmiertelnie poważnie. Nie wszystko musi być idealne. Ważniejsze jest, by każdy czuł się dobrze w gronie, nawet gdy zupa grzybowa nie wyjdzie najlepsza, a pod kanapą znajdzie się kurz. Święta to czas bliskości, rozmów i mile spędzonego czasu. Dbajmy o swój relaks także w grudniu – ulubiona książka, aktywność fizyczna, kino – to wszystko pozwoli odnaleźć nam równowagę. Najlepsze święta to takie, które sprawiają radość każdemu, dlatego ciesz się nimi — bez stresu!