Artykuły partnerów

Skorzystaj z usług lekarza online

lekarz
źródło: dostarczone przez autora tekstu

Przychodnie są coraz bardziej zatłoczone. Odnosi się to niestety nie tylko do publicznych instytucji, ale też do klinik prywatnych. Stąd też bierze się zapotrzebowanie na przeprowadzanie konsultacji za pośrednictwem internetu. Pacjenci coraz częściej sięgają po porady przeprowadzane za pomocą sieci.

Odmiany konsultacji przez internet

Coraz bardziej popularne są strony internetowe, które oferują konsultacje lekarskie online. W odpowiednich formularzach można opisywać swoje dolegliwości. W zależności od portalu odpowiedź pojawi się pod kilku dniach lub godzinach. Naturalnie korzystanie z tego typu usług nie zawsze jest darmowe. Niektóre portale za pojedynczą odpowiedź specjalisty żądają nawet trzydzieści złotych. Podobne usługi wprowadza coraz więcej klinik. Umożliwiają one kontakt z poszczególnymi lekarzami za pomocą platformy Skype. Pacjent nie traci czasu na dojazd i czekanie w kolejce. Po prostu łączy się z lekarzem i wyjaśnia na czym polegają jego dolegliwości. W skrajnych wypadkach możliwe jest również zbadanie akcji serca na odległość. Mowa tutaj jednak naturalnie o specjalnych przypadkach. Część pacjentów jest zbyt ciężko chora, by wychodzić z domu. Gdy mogą sobie pozwolić na elektroniczny stetoskop podłączany do USB, z porad kardiologa skorzystają we własnym salonie.

Wady i zalety konsultacji przez internet

Największą zaletą jest fakt, że dzięki usługom online z pomocy specjalistów korzystają obłożnie chorzy. W ich wypadku wychodzenie z domu bywa niezwykle problematyczne. Fakt, że mogą odbywać drobne konsultacje sprzed własnego komputera jest niezwykle budujący i pomocny. Konsultacje online mogą także przydać się każdemu, kto chwilowo przebywa za granicą. Korzystanie z opieki medycznej w krajach Europy Zachodniej bywa niezwykle problematyczne i kosztowne. Stąd też zasięgnięcie opinii przez formularz jest szansą na szybkie rozwiązanie wielu drobnych problemów. Część pacjentów ceni sobie także anonimowość. Ludzie swobodnie piszą online o wszystkich problemach intymnych, o których wstydziliby się opowiedzieć w gabinecie. Niekwestionowaną wadą tego typu konsultacji jest jednak brak dokładności. Często nie są one w stanie zastąpić badania na żywo.