Artykuły partnerów

Szansa na normalne życie

Osoby, które są zmagają się ze wszelkiego rodzaju uczuleniami, nie mają łatwego życia. Ciężko bowiem bez przerwy funkcjonować w tak sterylnych warunkach, żeby w którymś momencie nie odczuć objawów alergii. Firmy farmaceutyczne od lat pracowały nad stworzeniem leku, który skutecznie je zahamuje i pozwoli poczuć upragnioną ulgę.

Kłopotliwa na co dzień nadwrażliwość

Rodzice, którzy dostrzegą, że ich dziecku dość często z nosa wydziela się katar w płynnej postaci, powinni możliwie szybko podjąć stosowne kroki, żeby ustalić dokładnie jego przyczynę. Zwykle jest tak, że pojawia się on co roku o tej samej porze. Najczęściej ma to związek z pyleniem wybranych roślin. W Polsce okres ten trwa mniej więcej od lutego aż do października. Katar alergiczny równie dobrze może się ujawnić dopiero po osiągnięciu trzydziestego roku życia. Jest na tyle uporczywy, że nie pozwala on normalnie funkcjonować. W tym przypadku chusteczki są jedynie rozwiązaniem doraźnym, ponieważ kolejne opakowania zostaną przez uczulonego zużyte w mgnieniu oka. Gdyby nie fakt, że nos szybko się zaczerwieni, na dobrą sprawę można by tak „zapobiegać” objawom alergii cały czas, lecz nikt nie musi być skazany na taki żywot. W laboratoriach na całym świecie pracowano od wielu lat nad stworzeniem lekarstwa, które ułatwi życie wszystkim, których dopadł katar alergiczny. Po wielu latach w sprzedaży pojawił się produkt, który jest nadzieją dla tych, którym alergia doskwiera na co dzień.

Skuteczny lek na całe zło

Bayer wprowadzając na rynek specyfik o nazwie Claritine Allergy, z pewnością mógł spodziewać się, że właśnie tego potrzebują ludzie, których największym utrapieniem jest katar alergiczny. O jego skuteczności w działaniu decyduje przede wszystkim kluczowy składnik, jakim jest loratadyna. Ma on za zadanie zmniejszyć objawy alergiczne, hamując działanie histaminy. Jedna dawka tego syropu przynosi ukojenie na okres dwudziestu czterech godzin. To wystarczająco długo, by bezproblemowo funkcjonować w ciągu dnia i móc spokojnie się wyspać. W odróżnieniu od konkurencyjnych leków dostępnych na rynku, Claritine Allergy może być przyjmowany przez dzieci od szóstego roku życia. Przyjemny, brzoskwiniowy smak sprawia, że najmłodsi nie mają oporów przed przyjmowaniem raz na dobę kolejnych porcji. Oczywiście, nie ma żadnych przeciwwskazań, żeby lek ten przyjmowali także dorośli. Ze względu na płynną postać doskonale nadaje się także dla osób w podeszłym wieku oraz cierpiących na niewydolność nerek. Ponadto nie obciąża żołądka w takim stopniu jak tabletki. Claritine Allergy jest dostępny w aptekach bez recepty, co czyni go wyjątkiem pośród leków przeciwalergicznych mających w składzie loratadynę.

Katar alergiczny przestaje być aż tak dużym zmartwieniem, kiedy ma się świadomość, że w aptece można znaleźć lek, który pozwoli się z nim uporać w mgnieniu oka. Wystarczy jedna dawka sprawdzonego syropu, by uczulone dziecko bądź osoba dorosła mogła znowu normalnie funkcjonować pośród nas. Jeszcze do niedawna uczuleni nie mogli nawet pomarzyć o tak szybkim rozwiązaniu ich problemu z cieknącym nosem.