Implanty zębów są doskonałym sposobem, aby uzupełnić braki w łukach zębowych. Kiedy warto zdecydować się na leczenie implantologiczne?
Pacjenci gabinetów stomatologicznych mają do dyspozycji szeroką gamę metod uzupełniania braków zębowych. Wśród nich rosnącym powodzeniem cieszą się implanty stomatologiczne.
Czym są implanty zębowe?
Implanty stomatologiczne są rodzajem uzupełnienia, które jest w stanie całkowicie odbudować korzeń zębowy. To różni je od innych typów protez, a także wpływa na ich właściwości.
Na implanty stomatologiczne składają się trzy główne rodzaje elementów:
- Wszczep – tytanowa śruba, która umieszczana jest w kości, ma ona na celu zastąpienie korzenia zębowego.
- Korona albo mostek – są umieszczane na wszczepie i są widoczne w jamie ustnej. Są one dobierane tak, aby uzyskać jak najlepszy efekt estetyczny.
- Łącznik – element umieszczany pomiędzy wszczepem a koroną albo mostkiem.
Jako że wszczep umieszczany w kości żuchwy albo szczęki wykonany jest z tytanu, jest on biozgodny z organizmem człowieka. Na mikroporowatej powierzchni wszczepu dochodzi wtedy do procesów osteointegracji, czyli zrostu kości z implantem, co powoduje jego stabilne trzymanie.
Jakie braki można uzupełnić implantami?
Dużym atutem implantów stomatologicznych jest ich bardzo szerokie zastosowanie, ponieważ mogą być one wykorzystane w uzupełnianiu wielu różnych typów braków zębowych.
Implanty stomatologiczne sprawdzają się przy pojedynczych brakach, ale także przy tych mnogich. Można także używać ich w przypadku bezzębia, czyli w sytuacji, gdy u pacjenta nie ma żadnych naturalnych zębów.
Warto też zaznaczyć, że implanty stomatologiczne mogą być wykorzystane również w przypadku pacjentów, u których doszło do zaniku kości. Wykonuje się wtedy zabieg polegający na odbudowie tkanki kostnej albo też stosuje się implanty zygomatyczne, które umieszczane są w kościach jarzmowych – to możliwe w przypadku górnego łuku zębowego.
Gdy potrzebny jest dobry gabinet stomatologiczny Kraków jest miastem, w którym można skorzystać z kompleksowego leczenia implantologicznego w przypadku każdego typu braku zębowego.
Kiedy warto skorzystać z implantów stomatologicznych?
Stosowanie implantów stomatologicznych związane jest z wieloma korzyściami. Chociaż są one związane z dość dużym wydatkiem, to jednak na ich wykonanie decyduje się wielu pacjentów.
Wśród najważniejszych zalet implantów stomatologicznych znajdują się:
- Wysoka trwałość – uzupełnienie to może posłużyć na długi czas, a niektórzy producenci dają gwarancję na swoje wszczepy nawet na 25 i więcej lat, co powoduje, że często jest to uzupełnienie dożywotnie.
- Estetyka – dzięki implantom stomatologicznym można uzyskać bardzo atrakcyjny efekt estetyczny, ponieważ mogą one w pełni imitować naturalne uzębienie.
- Wygoda – implanty zachowują się dokładnie tak, jak zwykłe zęby, dlatego pozwalają one na wygodne żucie, nie zaburzają mówienia, a także nie uciskają i nie powodują podrażnień i ran w jamie ustnej.
- Ochrona kości – dzięki implantom można zabezpieczyć kości przed zanikiem.
- Szerokie zastosowanie – implanty stomatologiczne można uzupełniać różne rodzaje braków zębowych, te pojedyncze oraz te mnogie.
Gdzie wykonać implanty stomatologiczne?
Najlepiej zdecydować się na wykonanie implantów w uznanych klinikach stomatologicznych i implantologicznych, które specjalizują się również w leczeniu trudnych, złożonych przypadków.
Z dokładnymi ofertami w ramach leczenia implantologicznego można zapoznać się już teraz na stronach internetowych gabinetów.