Układ sercowo–naczyniowy, znany również jako układ krążenia, jest jednym z elementów organizmu, o które szczególnie warto jest zadbać. Przez zaniedbanie i małą ilość badań, wiele osób musi borykać się z chorobami, które w konsekwencji mogą prowadzić nawet do śmierci. Choroby te powstają z wielu różnych powodów, jednymi z nich mogą być nieodpowiednia dieta czy zbyt mała ilość ruchu. Z tego powodu warto choć raz na jakiś czas wybrać się do kardiologa na rutynowe badania. Tego typu wizyta może uratować wiele ludzkich żyć.
W czym może pomóc kardiolog?
Lekarz kardiolog zajmuje się diagnozowaniem oraz leczeniem chorób układu krążenia. Na wizytę lekarską należy udać się, gdy pojawią się jakie objawy jak: ból, zmiany w rytmie serca, ucisk lub gniecenie w klatce piersiowej, powtarzające się omdlenia. Ponadto leczy na przykład niewydolność serca, zapalenia mięśnia sercowego, chorobę wieńcową czy zawał mięśnia sercowego. Dlatego warto pamiętać, że istnieje ktoś taki jak kardiolog. Dla dorosłych Gdańsk oferuje usługi wielu lekarzy, specjalizujących się w badaniu chorób układu sercowo–naczyniowego
Gdzie szukać profesjonalnego kardiologa w Gdańsku?
Gdańsk jest miastem, gdzie można znaleźć wiele przychodni, prywatnych lub państwowych, które w swoich ofertach mają profesjonalne usługi wielu specjalistów. Jednym z takich miejsc jest Prywatne Centrum Medyczne Gdańsk, Zdrowy Profil. Możecie tam skorzystać z usług ponad trzydziestu specjalistów z wielu różnych dziedzin, w tym właśnie z usług kardiologa. Dzięki temu, że wszyscy lekarze są w jednym miejscu, szybko można wykonać komplet badań, a w konsekwencji – postawić trafną diagnozę oraz rozpocząć leczenie. Dlatego, jeśli macie możliwość, zastanówcie się nad wizytą w tego typu centrum, gdzie nie tylko szybko i sprawnie choroba zostanie rozpoznana, ale też możecie liczyć na pomoc nie jednego, a wielu specjalistów z zakresu kardiologii.
Co można zbadać w ramach kardiologii?
Jak już wcześniej zostało wspomniane, kardiolog zajmuje się chorobami układu sercowo–naczyniowego. Warto wiedzieć jednak, że sama kardiologia to bardzo rozległa dziedzina, w ramach której badać można wiele poddziedzin. Każda z nich ma swoją własną specyfikę. Wyróżnia się takie rodzaje kardiologii jak:
- Nieinwazyjna – do diagnozowania chorób wykorzystuje takie metody jak RTG, EKG, Holter czy test wysiłkowy. Nie ingeruje w żaden sposób w strukturę ciała;
- Inwazyjna – wykorzystuje między innymi cewnik naczyniowy, który zmusza do ingerencji w ciało pacjenta;
- Kardiochirurgia – polega głównie na ingerencji w ciało pacjenta poprzez operacje. W leczenie operacyjne wchodzą takie zabiegi jak wymiana zastawek czy zakładanie by-passów;
- Dziecięca – specjalizuje się w diagnozie i leczeniu chorób najmłodszych pacjentów, ponieważ ich organizmy wymagają innych metod. Często również u dzieci występują inne objawy/choroby niż u dorosłych.
Zdrowie jest najważniejsze!
Jeśli poczujesz jakiekolwiek niepokojące objawy, które mogą świadczyć o chorobie układu krążenia, nie zwlekaj i udaj się do specjalisty. Na tego rodzaju choroby umiera w Polsce aż 46% ludzi, dlatego nie bagatelizuj objawów i zadbaj o to, by zbadał cię najlepszy kardiolog w twoim mieście!